LEXUS PŘIVÁŽÍ DO GOODWOODU ELEKTRIFIKOVANÝ SPORTOVNÍ KONCEPT

LEXUS PŘIVÁŽÍ DO GOODWOODU ELEKTRIFIKOVANÝ SPORTOVNÍ KONCEPT

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu se v evropské premiéře představí koncepční model Lexus Electrified Sport Concept. Je vizí čistě elektrického vysoce výkonného sportovního vozu a současně naznačuje možnou budoucnost elektromobilů s bateriovým pohonem. Některé prvky tohoto vozu dávají vzpomenout na oslavovaný a mimořádně raritní model Lexus LFA.

Festival rychlosti v Goodwoodu se koná v Goodwood House v britském hrabství West Sussex. Lexus Electrified Sport Concept je atraktivním lákadlem speciální prezentace Electric Avenue vyhrazené pro bezemisní elektromobily.

Zatímco ručně sestavovaný supercar minulé dekády charakterizoval především výkonný a akusticky strhující agregát V10 s atmosférickým plněním, Lexus Electrified Sport Concept nahlíží do nové éry sportovních modelů, které plně využívají designovou svobodu, výkon a skvělé ovládání vyplývající z čistě elektrického pohonu.

Lexus očekává, že sériová verze konceptu by měla akcelerovat na 100 km/h v čase jen mírně přes dvě sekundy, přičemž nová polovodičová bateriová technologie, o jejímž nasazení se uvažuje, by měla nabídnout dojezd přes 700 km.


Představí se také SUV RZ 450e nebo crossover UX 300e

Zatímco koncepční model Lexus Electrified Sport Concept hledí vstříc budoucnosti, ve speciální prezentaci Electric Avenue se na festivalu představují i další elektromobily Lexus, nově odhalené SUV střední třídy RZ 450e nebo kompaktní crossover UX 300e.

Zbrusu nové RZ 450e bylo uvedeno ve světové premiéře letos v dubnu, a ještě v letošním roce se začne prodávat v Evropě. Luxusní SUV je prvním elektromobilem Lexus, jenž byl od základu vyvíjen jako nový vůz.

Využívá novou architekturu elektromobilů Lexus, jejíž součástí je vyhrazená platforma pro elektromobily, zajišťující vysokou tuhost karoserie a nízké těžiště – kvality přispívající k pohodlí, ovladatelnosti a sebejistotě, které jsou základem typického jízdního projevu Lexus. Platforma zároveň zajišťuje dlouhý rozvor stojící za velkoryse prostornou kabinou. Výkonná lithium-iontová baterie je kompletně zabudována do podvozku pod podlahou kabiny. Díky propracovanému řízení bateriového pohonu je zaručeno dlouhodobé zachování jeho výkonových parametrů.

UX 300e je čistě elektrickou verzí kompaktního SUV řady Lexus UX. Model uvedený v roce 2020 byl průkopníkem strategie Lexus Electrified, spojující bezemisní výkon, řemeslné zpracování takumi, kvalitu a kultivovanost, tedy vlastnosti, které jsou charakteristickým znakem vozů Lexus.

Elektrický pohon používá lithium-iontovou baterii pod podlahou vozidla s pozitivním dopadem na nízké těžiště. Elektrický pohon nabízí maximální výkon 204 k/150 kW a dojezd až 315 km (v kombinovaném cyklu podle WLTP).

Pro více informací naváhejte se obrátit na náš prodejní tým, nebo navštivte naši pobočku Lexus Brno, Maříkova 48, 621 00 Brno.

Rádi Vás zde přivítá celý tým Lexus Brno
C&K, a.s., člen skupiny AUTO UH

 

Vedoucí prodeje
Lukáš Svoboda
+420 602 410 906
lukas.svoboda@lexus-brno.cz

 

Prodejní poradce
Ivan Nováček
+420 607 039 324
ivan.novacek@lexus-brno.cz

 

Prodejní poradce
Tomáš Zukal 
+420 724 984 668
tomas.zukal@lexus-brno.cz

 


 

Nový LEXUS RZ získal pět hvězd v bezpečnostních testech Euro NCAP

Nezávislá organizace Euro NCAP zaměřená na testování bezpečnosti vozidel udělila novému Lexus RZ pětihvězdičkové ohodnocení. Vůz uspěl napříč všemi kategoriemi bezpečnosti. 87 procent dostal za ochranu dospělých cestujících a dětí, 84 procent za ochranu z více...

Nová Toyota Land Cruiser

Toyota odhalila nový Land Cruiser, který se vrací ke kořenům a moderním způsobem navazuje na vzhled legendárního vozu, který byl představený už před 72 lety. Geny legendy se však spojily s novými technologiemi a přináší ještě lepší jízdní i terénní schopn více...

Nová Toyota C-HR

Zcela nová Toyota C-HR, překračuje hranice obvyklých forem a představuje průlomový projev městského životního stylu. Designově výjimečná, troufne si být jiná. více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail