w

Nová Toyota PROACE MAX

Nová Toyota PROACE MAX

Zcela nová Toyota PROACE MAX spojuje špičkové parametry objemu nákladového prostoru a užitečné hmotnosti s hospodárným provozem a nepřehlédnutelným robustním designem.

PROACE MAX jako první velký užitkový van Toyota na evropském trhu doplňuje rozšířenou modelovou řadu PROACE, která dosud zahrnovala modernizované modely PROACE a PROACE CITY v rámci uceleného portfolia užitkových vozidel Toyota Professional.

Nový čistě elektrický pohon znamená agilní schopnosti, vysoké jízdní pohodlí a kapacitu přepravovat velké objemy nákladu v nejrůznějších uspořádáních pro libovolné potřeby a bez nutnosti obětovat praktičnost nebo spolehlivost.

Elektrická Toyota PROACE MAX doplňuje čistě elektrickou rodinu vanů a osobních vozidel PROACE, a dokládá tak multi-technologický přístup značky Toyota k dosažení uhlíkové neutrality. Toyota je přesvědčena, že každý zákazník, včetně zákazníků požadujících vozidla ke komerčnímu využití, by měl mít možnost volby z cenově dostupných a praktických vozů k urychlení dnešního tempa snižování emisí CO2 s perspektivou úspěšného přechodu k budoucí bezemisní mobilitě.

PROACE MAX se vedle pozoruhodných jízdních schopností chlubí markantním designem exteriéru, spočívajícím zejména v jedinečném ztvárnění přídě, kde zaujme stylový horní díl sladěný s barvou vozidla a protažený kolem matně černé masky až do barevně sladěného předního nárazníku.

Full LED světlomety společně s mlhovými světly včetně funkce přisvěcování do zatáček doplňují smělý a robustní vzhled, matně černou masku chladiče a výrazná 16" litá kola (pro výbavovou linii Comfort).

V robustní a zároveň pohodlné kabině verze Comfort najdeme moderní barevný digitální přístrojový štít o velikosti 7" s čitelným zobrazením všech potřebných informací, zatímco pro multimédia a konektivitu je k dispozici 10" dotyková obrazovka s jemnou grafikou. Praktický a moderní vzhled doprovází praktický centrální držák nápojů, různé úložné prostory v přístrojovém panelu a stylové chromové dekory.

PRAKTICKÁ VŠESTRANNOST A MIMOŘÁDNÁ NOSNOST

Nová Toyota PROACE MAX je k dispozici v různých rozměrech, aby si každý zákazník mohl zvolit velikost odpovídající vlastním potřebám; ke speciálním účelům se dále nabízejí nejrůznější možnosti přestaveb.

Skříňové provedení je k dispozici celkem šest různých rozměrů se dvěma různými variantami rozvoru (3450 mm a 4035 mm) a možností volit ze tří různých délek (5413 mm, 5998 mm a 6363 mm), resp. tří výšek (2254 mm, 2524 mm a 2764 mm). Uvedené varianty nabízejí velký prostor pro náklad o objemu od 10 do 17 m3 k pohodlnému naložení až pěti europalet.

Kromě skříňového provedení je PROACE MAX flexibilním základem pro nejrůznější specializované úkoly. Z výroby je k dispozici jako jednostranný nebo třístranný sklápěč se sklopnými postranicemi včetně volitelných provedení kabiny Crew Cab s druhou řadou čtyř sedadel pro převážení až sedmi členů posádky.

Hmotnost vozidla se pohybuje od 3300 do 3500 kg v případě PROACE MAX s naftovým motorem, resp. 3500 nebo 4250 kg u čistě elektrických provedení (v závislosti na uspořádání); ve všech variantách vůz nabízí pozoruhodné parametry nosnosti i tažné kapacity. Čistě elektrická Toyota PROACE MAX kraluje ve své třídě užitečnou hmotností 1500 kg a tažnou kapacitou 2400 kg (v závislosti na velikosti modelu). U provedení s naftovým pohonem činí nosnost až 1425 kg a tažná kapacita 3000 kg – v závislosti na zvolené kombinaci délky a výšky.

Nakládku a vykládku Toyoty PROACE MAX usnadňují zadní dveře s nezkrácenou výškou včetně praktického obdélníkového otvoru (o šířce 1562 mm a výšce až 2030 mm) s nízkým prahem pro snazší přístup. Poprvé v rámci značky se dveře otevírají v úhlu 270 stupňů pro maximální využitelnost nákladového prostoru po stranách a snadný přístup do kabiny; otvor posuvných bočních dveří je široký 1,25 m (k pohodlnému nakládání europalet).

VARIANTY POHONU

Efektivní čistě elektrický pohon nové Toyoty PROACE MAX přináší vysoký výkon, pohodlí a provozní hospodárnost elektromobilu.

Za suverénní, hladkou a pohodlnou jízdou, pro elektromobily typickou, stojí pohon o výkonu 270 k (200 kW) a solidní točivý moment 410 Nm, díky němuž se PROACE MAX snadno vypořádá i s těmi nejtěžšími úkoly.

Čistě elektrická Toyota PROACE MAX s dojezdem až 420 km (podle WLTP) disponuje vším nezbytným ke zvládání každodenních pracovních záležitostí. Pomocí tří různých jízdních režimů (Eco, Normal a Power) může řidič upravovat charakter akcelerace a nejvyšší rychlost s ohledem na požadovaný výkon a dojezd při plnění konkrétního úkolu.

K dobíjení baterie o vysoké kapacitě 110 kWh lze využít 150kW systém rychlodobíjení k dosažení 80 % kapacity za pouhých 55 minut, a minimalizovat tak prostoje na dlouhých cestách. Pro praktické nabíjení ve firmě nebo doma je dále k dispozici AC palubní nabíječka o výkonu 11 kW, která přijde ke slovu například přes noc nebo při delším parkování vozidla.

Další možností pohonu je nejnovější hospodárný a nízkoemisní naftový motor Euro 6E se šestistupňovou manuální převodovkou nebo osmistupňovým automatickým ústrojím, v tomto případě o výkonech 120 k (88 kW) až 180 k (132 kW) podle konkrétního provedení vozidla. V dané třídě nejlepší parametry emisí začínají na 198 g/km (podle metodiky WLTP) – pro vozidlo této velikostní třídy jsou tak emise pozoruhodně nízké.

Provedení s elektrickým i naftovým pohonem se nabízejí výhradně s pohonem předních kol, podobně jako valná většina vozů v segmentu velkých užitkových vanů.

MOŽNOSTI PŘIZPŮSOBENÍ A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Toyota PROACE MAX se rovněž nabízí jako šasi, a umožňuje tak uživatelům zvolit zakázkové řešení podle konkrétních potřeb podnikání.

U provedení Platform Cab s nákladovou plošinou, resp. Chassis Cab s nekrytým žebřinový rámem, si zákazník může nechat vozidlo přestavět ke konkrétnímu účelu. Obě uspořádání jsou k dispozici ve standardní nebo prodloužené verzi (tj. 5943 mm, resp. 6308 mm); v případě provedení Crew Cab jsou k dispozici další místa k sezení. Pro všechna provedení kromě delší verze Platform Cab je k dispozici elektrický pohon.

Další výhodou Toyoty PROACE MAX je široký seznam příslušenství, zahrnující prvky za účelem ochrany interiéru, snazšího převážení nákladu a zabezpečení.

Pro interiér jsou k dispozici ochranné kryty (na bázi dřeva nebo polypropylenu) na podlahu, podběhy kol a boční panely, zabraňující opotřebení v rámci každodenního nakládání a vykládání; k upevnění nákladu slouží kolejničky a různé zajišťovací popruhy.

Prostor k převozu nákladu je možné dále zvětšit pomocí střešního nosiče (platformy) nebo střešních ližin s přístupem pomocí žebříku na zádi vozidla nebo zevnitř kabiny; dále je možné pořídit sestavu regálů zahrnující spodní díl, samotnou konstrukci a jednotlivé police.

TOYOTA SAFETY SENSE

Pocit jistoty a bezpečí je v případě Toyoty PROACE MAX již v základní výbavě – díky rozšířené a jedinečné sestavě prvků aktivní bezpečnosti a asistenčních systémů Toyota Safety Sense, které chrání vozidlo a přispívají k bezpečnosti jízdy.

PROACE MAX jako jediná ve své třídě nabízí asistent pro boční vítr, který pomáhá stabilizovat vozidlo za silného větru, a snižuje tak riziko nechtěného vybočení z pruhu a následné nehody.

Pokud by k nehodě přeci jen došlo, je zde systém pro zaznamenávání událostí (Event Data Recording, EDR) – další jedinečná funkce PROACE MAX v tomto segmentu – který shromažďuje a ukládá informace o chování a stavu vozidla před dopravní nehodou, během nehody a po nehodě za účelem co nejsnazšího vyšetřování.

V husté dopravě řidiči pomáhá nový asistent pro jízdu v koloně, který je rozšířením praktického adaptivního tempomatu. Řidič tak může ve stojící koloně dát nohu z pedálu, neboť systém automaticky popojíždí podle vozidla vpředu.

Parkování s Toyotou PROACE MAX usnadňuje až 16 senzorů kolem celého vozidla k manévrování na úzkých místech bez zbytečného stresu.

TOYOTA SMART CONNECT

PROACE MAX ve vyšších výbavových liniích představuje nejnovější multimediální platformu od Toyoty s výkonnějšími procesory, rychlejší odezvou, intuitivnějším ovládáním a novými funkcemi.

Desetipalcová dotyková obrazovka s jemnou grafikou zajišťuje snadnou čitelnost za nejrůznějších světelných podmínek a zprostředkuje čisté, srozumitelné a jednoduché rozhraní včetně vestavěné SIM karty pro nepřetržité spojení.

Navigace s výhodou využívá on-line cloudové služby k poskytování průběžně aktualizovaných dopravních informací vč. informací o dopravních událostech zprostředkovaných v reálném čase komunitou uživatelů (funkce Live Road Events) pro maximálně hladké cestování.

Palubní systém podporuje bezdrátovou konektivitu chytrých telefonů přes Android Auto a Apple CarPlay. Majitelé dále mohou prostřednictvím mobilní aplikace pro online služby ovládat na dálku řadu funkcí, jako např. zamykání a odemykání vozidla nebo klimatizaci (v závislosti na konkrétním trhu).

Přes mobilní aplikaci MyToyota lze používat další online služby a získávat užitečné informace o vozidle, jako například o ujeté vzdálenosti, rychlosti a zrychlování, jakož i připomínky servisních prohlídek.

EVROPSKÁ VÝROBA

Nová Toyota PROACE MAX je výsledkem užší spolupráce společností Toyota Motor Europe a Stellantis, probíhající již od roku 2012; oba subjekty tak mohou těžit z výhod společného vývoje a optimalizace výrobních nákladů. PROACE MAX se bude vyrábět v závodech společnosti Stellantis v polských Gliwicích a italské Atesse.

Nová Toyota PROACE MAX se na trhu objeví v průběhu roku 2024.

NOVÝ LEXUS UX 300h 2024: VYŠŠÍ VÝKON A LEPŠÍ JÍZDNÍ VLASTNOSTI

Městské SUV Lexus UX, jeden z nejprodávanějších modelů značky v Evropě, se v roce 2024 bude moci pochlubit vylepšeným pohonem a zdokonalenou jízdní dynamikou. UX bylo navržené s cílem zprostředkovat pocit bezpečí a praktickou všestrannost v kombinaci s jí více...

Toyota představuje novou Camry

Toyota představuje novou tvář svého sedanu Camry, která nově používá hybridní pohon páté generace přinášející vyšší výkon, nižší spotřebu, a větší požitek z jízdy. Výroba nového modelu bude zahájena v červnu 2024. První vozy budou v českých showroomech ko více...

Světová premiéra nové Toyoty GR Yaris na tokijském autosalonu 2024

Na tokijském autosalonu 2024 se ve světové premiéře představuje nová Toyota GR Yaris, která přináší technická, designová a konstrukční vylepšení s příslibem ještě vyššího požitku z jízdy. Nový GR Yaris se na evropských trzích začne prodávat od léta 2024. více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail