w

Nový Lexus NX Overtrail přináší ještě více dobrodružství

Nový Lexus NX Overtrail přináší ještě více dobrodružství

Nové provedení prémiového SUV Lexus NX ve výbavové linii Overtrail přináší ještě vyšší úroveň cestování. Nejde přitom o robustní terénní vůz, ale o nejnovější interpretaci modelu se specifickými stylistickými prvky a vylepšeními určenými výhradně pro tuto edici, pro ještě větší dobrodružství a zážitky na cestách.

Nová verze NX Overtrail staví na zvýšeném podvozku a 18" kolech z lehké slitiny v novém provedení, obutých do masivních terénních pneumatik.

V exteriéru zaujmou jednotné černé povrchy krytů vnějších zpětných zrcátek, klik dveří, lemování podběhů kol a střešních ližin, leskle černých okenních lišt a matně černých kol. Masku chladiče ve tvaru vřetene nyní akcentuje zářivě lesklé orámování a rastr se strojově opracovanými povrchy.

Uvedené detaily elegantně kontrastují s novým odstínem laku Měsíční poušť, vyhrazeným pouze pro výbavovou linii Overtrail (na výběr je šest dalších odstínů). Nepřehlédnutelným detailem je i písmenné označení LEXUS na zádi vozu, vyvedené v šedé barvě.

Exkluzivním vzhledem zaujme i interiér, kde najdeme přední sportovní sedadla čalouněná černou syntetickou kůží s bočními polštáři v odstínu khaki. Sladěný odstín khaki je použit i u výplní dveří a úložné schránky ve středovém panelu; novinkou jsou ozdobné dekory Geo Layer, jejichž předobrazem byly vzory tvořené souvrstvími přírodních skal.

Vyšší celková výška vozu

Zvednutím podvozku o 15 mm narostla celková výška vozidla na 1675 mm a zvětšila se světlá výška pro suverénní výhled řidiče za volantem. Vzhledem k nárůstu světlé výšky na 200 mm se NX v provedení Overtrail snadno vypořádá s nerovnými úseky na trase.

V duchu pohostinnosti ‚Omotenashi‘ Lexus vybavil NX Overtrail různými prvky k pohodlnému, uvolněnému a posilujícímu pobytu na palubě NX. Například klimatizace používá pokročilou technologii vylepšování kvality vzduchu nanoe-X, která do kabiny prostřednictvím výdechů klimatizace vypouští biliony miniaturních molekul vody. Systém prokazatelně potlačuje šíření bakterií, virů, plísní i nepříjemných pachů a přináší osvěžující efekt zvlhčování pokožky a vlasů.

Prostředí kabiny dále podporuje osobní pohodu prostřednictvím systému ambientního osvětlení. Ten zajišťuje decentní nepřímé osvětlení prostoru pro nohy, výplní dveří a středových panelů s možností výběru ze 64 barevných odstínů; 14 z těchto odstínů přitom Lexus vybral tak, aby odrážely různé nálady inspirované světem přírody.

Nová výbavová linie Overtrail se v nabízí s oběma dostupnými pohony, ve verzi NX 350h hybrid 4x4 E-Four (1 890 000 Kč) a NX 450h+ plug-in hybrid 4x4 E-Four (2 190 000 Kč). První vozy dorazí k zákazníkům na podzim.

Toyota Land Cruiser a nová Toyota Proace MAX přijíždí do Brna

Zveme Vás na představení nejnovějších modelů od značky Toyota. Máme pro Vás jedinečnou možnost prohlédnout si zcela novou Toyotu Proace Max nebo nejnovější generaci modelu Toyota Land Cruiser. více...

Podpora triatlonového klubu TITAN Trilife Zlín

Zapůjčení vozu Toyota Proace Verso triatlonovému klubu TITAN Trilife Zlín na dobu tří měsíců. Tento klub se pyšní výjimečnými úspěchy. Od roku 2019 jsou pěti násobní mistři republiky v dlouhém tiatlonu a čtyřikrát získali druhé místo v krátkém kriatlonu. více...

Toyota spustila předprodej užitkového modelu Proace Max

Automobilka Toyota zahájila v České republice předprodej svého dosud největšího užitkového modelu Proace Max. Vozidlo o délce 5,4 až 6,36 metru pojme 10 až 17 m3 nákladu. K dispozici bude ve verzi se spalovacím motorem i jako elektromobil. Po provedení VA více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail