w

Nový LEXUS RZ získal pět hvězd v bezpečnostních testech Euro NCAP

Nový LEXUS RZ získal pět hvězd v bezpečnostních testech Euro NCAP

Nezávislá organizace Euro NCAP zaměřená na testování bezpečnosti vozidel udělila novému Lexus RZ pětihvězdičkové ohodnocení. Vůz uspěl napříč všemi kategoriemi bezpečnosti. 87 procent dostal za ochranu dospělých cestujících a dětí, 84 procent za ochranu zranitelných účastníků silničního provozu, a 81 procent za účinnost bezpečnostních asistenčních systémů.

 

RZ je postaveno na velmi robustních základech a chlubí se příkladnou tuhostí konstrukce karoserie s jednotkou baterie zabudovanou přímo do podvozku. Pasivní bezpečnost zvyšuje devět airbagů již ve standardu. Podobně jako všechny modely značky Lexus je RZ standardně vybaveno uceleným bezpečnostním paketem Lexus Safety System +, jehož součástí je řada pokročilých bezpečnostních systémů a systémů na podporu řízení.

Organizace ve svém hodnocení zdůrazňuje, že: „Lexus RZ splňuje očekávání Euro NCAP ohledně všestranné komplexní ochrany při nárazu pro cestující různých věkových kategorií, výšek a velikostí. Vůz je také vybaven nejnovějšími systémy pro předcházení nehodám a přichází s několika novými inovacemi v oblasti aktivní bezpečnosti. RZ je prvním vozem, který Euro NCAP odměňuje za technologii detekce objektů na zadních sedadlech. Systém detekce přítomnosti dětí varuje v případě, kdy mohlo dojít k zanechání dítěte či kojence ve voze a pomáhá tak zachraňovat životy zejména v horkém počasí."

Lexus Safety System + v nejnovější třetí generaci přináší řadu vylepšení a dodatečných funkcí, které rozšiřují rozsah detekce rizik. Ke klíčovým součástem bezpečnostního paketu patří přednárazový systém (PCS) a kamerou k rozpoznávání vozidel přijíždějících v protisměru včetně motocyklů. PCS v rámci třetí generace paketu Lexus Safety System + nově rozpoznává cyklisty při jízdě v noci. A prostřednictvím nového asistenta pro odbočování na křižovatkách rozpoznává vozidla přijíždějící v protisměru při odbočování, jakož i chodce přecházející po ulici.

Asistenční systém převezme řízení v případě nevolnosti

Se správnou jízdou uprostřed jízdního pruhu pomáhá systém varování při opuštění jízdního pruhu (LDA) a asistent semiautonomní jízdy (LTA). Tyto asistenční systémy kromě ulehčení práce řidiči dokáží v případě potřeby aktivně zasahovat do řízení.

Dynamický adaptivní tempomat umožňuje nastavovat odstup mezi vozidly i míru akcelerace. A s novou funkcí pro zpomalování v zatáčkách se nyní může rychlost vozidla automaticky upravovat podle poloměru zatáčky.
V případě náhlé nevolnosti, kdy řidič není schopen vozidlo ovládat, zasáhne asistenční systém řidiče pro nouzové zastavení vozidla, který zpomalí až do zastavení, aniž by vozidlo opustilo jízdní pruh. Systém současně upozorní ostatní účastníky silničního provozu rozblikáním výstražných světel.

K dřívějšímu zapnutí asistenčního systému řidiče pro nouzové zastavení vozidla napomáhá systém sledování bdělosti řidiče, jenž ve větším předstihu zaznamenává nestandardní stavy řidiče – například nevěnování se řízení, nesprávnou polohu za volantem, zavřené oči nebo absenci mrkání, případně odklánění hlavy oproti obvyklé poloze za volantem.

Proaktivní asistent řízení nevtíravě a nenuceně pomáhá řidiči zejména s pomalou jízdou ve městě, udržováním odstupu od vpředu jedoucích vozidel a se zásahy do řízení a brzdění v reakci na aktuální nebezpečí, například chodce, cyklisty nebo parkující vozidla.

Snahou výrobce je, aby se Lexus RZ díky širokému rozsahu technologií na podporu řízení zařadil mezi nejbezpečnější vozy na silnicích. Další informace naleznete na stránkách: Lexus RZ – kompletní tisková zpráva.

Zdroj: https://www.lexusnews.eu/

NOVÝ LEXUS UX 300h 2024: VYŠŠÍ VÝKON A LEPŠÍ JÍZDNÍ VLASTNOSTI

Městské SUV Lexus UX, jeden z nejprodávanějších modelů značky v Evropě, se v roce 2024 bude moci pochlubit vylepšeným pohonem a zdokonalenou jízdní dynamikou. UX bylo navržené s cílem zprostředkovat pocit bezpečí a praktickou všestrannost v kombinaci s jí více...

Toyota představuje novou Camry

Toyota představuje novou tvář svého sedanu Camry, která nově používá hybridní pohon páté generace přinášející vyšší výkon, nižší spotřebu, a větší požitek z jízdy. Výroba nového modelu bude zahájena v červnu 2024. První vozy budou v českých showroomech ko více...

Světová premiéra nové Toyoty GR Yaris na tokijském autosalonu 2024

Na tokijském autosalonu 2024 se ve světové premiéře představuje nová Toyota GR Yaris, která přináší technická, designová a konstrukční vylepšení s příslibem ještě vyššího požitku z jízdy. Nový GR Yaris se na evropských trzích začne prodávat od léta 2024. více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail