SVĚTOVÁ PREMIÉRA ZCELA NOVÉHO LEXUS RX

SVĚTOVÁ PREMIÉRA ZCELA NOVÉHO LEXUS RX

Lexus odhaluje pátou generaci RX, kompletně přepracovaného modelu, který otevírá novou klíčovou kapitolu tohoto kultovního SUV. Do České republiky dorazí první vozy na přelomu roku.

Průkopnické RX se v posledních dvou desetiletích stalo nejlépe prodávaným modelem značky Lexus. Model RX představuje klíčovou součást strategie Lexus Electrified. Prodalo se ho více než 3,5 milionu kusů po celém světě od uvedení na trh v roce 1998, včetně více než 300 tisíc vozů v Evropě, nyní v páté generaci. Oblíbený je i v České republice, kde je nejprodávanějším modelem značky s více než 1500 prodanými vozy.

„Pro zbrusu nové RX jsme byli odhodláni zachovat typickou genetickou výbavu Lexus v podobě špičkové kvality, jízdního pohodlí i kultivovanosti a posunout požitek z jízdy na novou úroveň, zprostředkující jedinečný typický jízdní projev Lexus,“ říká Koji Sato, prezident Lexus International.

Společně s nedávno uvedeným modelem NX a nově odhaleným RZ bude RX pomáhat psát novou kapitolu značky Lexus. Uvedená trojice modelů představuje doposud nejsilnější ofenzivu v segmentu luxusních SUV střední a vyšší třídy, která tvoří základ prodejů značky Lexus.

Pro nové RX Lexus dále připravil nový designový jazyk. Ten zahrnuje novou vřetenovitou karoserii, která vznikla začleněním koncepce vřetene do celé přední partie vozidla. Tým RX též našel inspiraci v bohatých designových tradicích RX. Výsledkem je vůz okamžitě rozpoznatelný coby RX, ale s dynamičtějším, elegantnějším a sebejistějším charakterem.

Řidičsky zaměřený kokpit dle koncepce „Tazuna“ zprostředkuje přímé a intuitivní ovládání vozidla podle zásady „ruce na volantu, oči na silnici“. Rovněž přispívá k požitku z jízdy díky intuitivnímu a čistému uspořádání, k němuž napomáhá i nový 14" dotykový displej.

Pro nové RX je v Evropě připravena nabídka tří různých elektrifikovaných pohonů. Základem nabídky značky pro trhy západní Evropy je RX 450h+ s plug-in hybridní technologií, nastolující nová srovnávací měřítka v segmentu. Prostřednictvím nového hybridního provedení RX 350h pak Lexus nabízí zajímavou hospodárnou alternativu k naftovým a benzínovým ústrojím o nižším zdvihovém objemu. A pro ty řidiče, kteří hledají opojnější jízdní schopnosti, má Lexus připraven historicky první hybrid s přeplňovaným ústrojím, RX 500h s revolučním pohonem všech kol DIRECT4.

Ve snaze ještě vylepšit „typický jízdní projev Lexus“ pro nové RX pak Lexus optimalizoval základní atributy SUV, jako je těžiště, setrvačné síly, snížení hmotnosti, tuhost a hnací ústrojí k dosažení přirozenější komunikace mezi vozidlem a řidičem. Vylepšený handling a odezva staví na zdokonalené podvozkové platformě GA-K, která přináší vynikající tuhost karoserie a nízké těžiště.

RX efektivně využívá špičkové bezpečnostní technologie značky Lexus ve formě třetí generace bezpečnostního paketu Lexus Safety System+3 (zahrnuje mj. vylepšený předkolizní bezpečnostní systém, nový proaktivní asistent řízení (PDA) a rozšíření v podobě Lexus Safety System+3 Extended). RX dále přináší ve standardní výbavě nejnovější platformu multimédií s chytrým hlasovým asistentem „Hey Lexus“ lokalizovaným kompletně do češtiny a mobilní aplikací Lexus Link pro ovládání užitečných vzdálených služeb.

 

Pro více informací se naváhejte obrátit na náš prodejní tým. 

Vedoucí prodeje
Lukáš Svoboda
+420 602 410 906
lukas.svoboda@lexus-brno.cz

 

Prodejní poradce
Ivan Nováček
+420 607 039 324
ivan.novacek@lexus-brno.cz

 

Prodejní poradce
Tomáš Zukal 
+420 724 984 668
tomas.zukal@lexus-brno.cz

 

Těšit na se Vás budeme v Lexus Brno. 

LEXUS PŘIVÁŽÍ DO GOODWOODU ELEKTRIFIKOVANÝ SPORTOVNÍ KONCEPT

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu se v evropské premiéře představí koncepční model Lexus Electrified Sport Concept. Je vizí čistě elektrického vysoce výkonného sportovního vozu a současně naznačuje možnou budoucnost elektromobilů s bateriovým pohonem. Ně více...

Kázání ve vinici s vozy Lexus

V minulém týdnu se naše společnost C&K, a.s., člen skupiny AUTO UH zúčastnila vinohradnického jarmarku Kázáni na vinici. Bylo nám ctí, že jsme právě na tomto krásném místě, ve vinařství Sonberk, měli tu možnost představit luxusní modely vozů značky Lexus. více...

TESTOVACÍ DEN S VOZY LEXUS RX 300

Rádi bychom Vás pozvali na testovací den s vozy LEXUS RX 300 více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail